Budżetowanie

Nie pozwól by praca nad budżetem spędzała Ci sen z powiek.

Planowanie budżetu, to podstawowe zadanie w każdej organizacji.

 1. Brak akceptacji budżetu wstrzymuje pracę w organizacji
  Proces estymacji budżetowej utknął na etapie akceptacji i wiele działów nie może realizować swoich zadań. Zaproponuj zaprojektowanie automatycznego procesu, który pozwoli na ścisłe pilnowanie czasu w jakim określone wnioski powinny być zatwierdzone, odrzucone lub odesłane do poprawy.

 2. Twoje dni upływają na odpowiadaniu na pytania ludzi, którzy muszą zaplanować budżet
  Jeśli wszystko czym dysponują, to arkusz Excel, który nie ma żadnego podglądu na tegoroczne cele czy wymagania zarządu, nie oczekuj, że dostarczą ci danych, których potrzebujesz. Przygotuj wnioski budżetowe z odpowiednią instrukcją krok po korku, by menagerowie zebrali odpowiednie informacje od swoich zespołów. Otrzymasz dane, których potrzebujesz.

 3. Kadra zarządzająca wciąż dopytuje „jak stoimy z planowaniem budżetu”... a ty tak naprawdę nie jesteś pewien.
  Bez narzędzia pozwalającego obserwować postęp pracy wiesz tylko, że macie opóźnienie, ale nie potrafisz powiedzieć, który department nie zakończył jeszcze pracy, ani nawet ile pracy zostało jeszcze do wykonania. Zautomatyzuj proces planowania budżetu, by mieć stałą kontrolę nad procesem i efektywnie nim zarządzać. faktur.

 4. Kilku menagerów wciąż nie dostarczyło ci swojej części planu budżetowego.
  Jesteś pewien, że wiedzą, że powinni to zrobić? Każdego roku wysyłasz maile z przypomnieniem o wypełnieniu formularzy budżetowych na nadchodzący rok do kierowników departamentów. Wysyłasz maile ręcznie, na stałą listę adresów. Ludzie czasem zmieniają pracę, awansują, zdarzają sie fuzje... Twoja lista kontaktów może nie odpowiadać aktualnej strukturze organizacyjnej. Być może potrzebujesz danych od osoby, która nawet nie wie, że na nie czekasz. Użyj systemu zarządzania procesami biznesowymi, by stale być na bieżąco ze zmianami wewnątrz struktury organizacyjnej i zawsze wysyłać swoje wiadomości do odpowiednich osób.

 5. W końcu otrzymałeś ostatni formularz... ale plik jest pusty.
  Straciłeś mnóstwo czasu, ponieważ zawiódł proces podstawowej weryfikacji. Każdego roku używasz swojego ulubionego pliku Excel spędzając dużo czasu sprawdzając poprawność danych wprowadzonych przez menagerów. Niestety Excel pozwala użytkownikom na zbyt dużą swobodę przy wprowadzaniu zmian. Zautomatyzuj proces weryfikacji, tak by system natychmiast wykrywał czy wysyłany plik jest poprawnie sformatowany.

 6. Budżet został zatwierdzony, ale teraz musisz wszystkich poinformować o jego aktualnym stanie.
  Po wyznaczeniu odpowiednich kwot, musisz zawiadomić każdy dział jakie limity środków zostały mu przyznane. Jeśli proces odbywa się manualnie, zawsze pojawia się ryzyko błędu. Przestań marnować czas i zapomnij o pomyłkach. Systemowy proces zarządzania budżetem pozwala na automatyczne ustawienie działom odpowiednich limitów finansowych bezpośrednio po zatwierdzeniu budżetu.

 7. Nowi pracownicy nie używają tych samych definicji w trakcie budżetowania
  Niektóre pozycje w arkuszu kalkulacyjnym mogą nie być jednoznaczne, co prowadzi do wpisywania w nie błędnych wartości, a to z kolei uniemożliwia właściwe zaplanowanie budżetu całej organizacji. Wypracuj standard pracy nad danym zagadnieniem i jasno komunikuj się ze wszystkimi biorącymi udział w procesie. Dzięki przygotowaniu struktury odpowiedniego formularza, który przeprowadzi użytkownika przez proces wypełniania i podpowie jakie wartości należy wpisać w dane pole, twoi nowi menagerowie otrzymają odpowiednie narzędzie do pracy, co zabezpieczy cię przed niechcianą „kreatywnością” w planowaniu budżetu

Opracowano na podstawie materiałów Bonitasoft.

Zobacz w czym jeszcze możemy Ci pomóc:

Zamówienia i rozliczenia
Zaopatrz swój dział zakupów w niezbędne narzędzia i zoptymalizuj proces zamówień i rozliczeń z dostawcami.

Selekcja i rekrutacja nowych pracowników
Automatycznie zarządzaj procesem rekrutacji i znajdź najlepszego kandydata.

Tagi: